LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candelabras 16108173
nr 1610 8173
CANDELABRAS
one pair, late 19th century, Dufva, Stockholm, Sweden, nickel silver. Height: 56 cm,
Ett par, Sent 1800-tal, Dufva, Stockholm, Nysilver. Höjd: 56 cm
2600
SEK 4200
Monday April 1 2024
at 20:15:29
2.800 kr
3.000 kr (Robot)
3.200 kr
3.400 kr (Robot)
3.600 kr
3.800 kr (Robot)
4.000 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.